.

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE&HER TÜRK ASKER DOĞAR

17 Ekim 2011 Pazartesi

NEWBAHARCA

       Hafta içi misafir kabul etmemeliydim!
Şimdi geç yattığıma mı yanayım, evin darmadağın oluşuna mı, hala hazırda dağ gibi ütülenmeyi bekleyen giysiler oluşuna mı ve tüm bu yorgunluğun üzerine, tüm gün uykusuzluk çekeceğime mi?
       Bu akşam oğluşun ödevleriyle ilgilenemedim. Eeee misafir ağırlamak kolay mı? aldı Newbahar'ı bir telaş. Aslında pratiğimdir ev işlerinde ama hep iki ayağım bi pabuca girer.
        Dün rüyamda Karamel'in öldüğüne şahit olup ağladım. Sonra sesime uyandım. Sonraki uykuya dalışımda yine ölüyordu Karamel. Benim sarı kediciğim. 
Epey büyüdüler, her yere tırmanır oldular ve benim her yerim çizikler içinde. Mutfakta bulmaya görsünler beni:) Karamel ağaca tırmanır gibi ayaklarımdan omzuma kadar, Kontes ise taburenin üzerinden hooop belime sıçrayarak omzumdaki yerini alıyor. Ne zevk alıyorlar benimle iş yapmaktan anlamıyorum.
        ''Haydi koş koş!'' dememle mama tabaklarının önündeler. Ha birde omzumdan inmelerini istediğimde ''atla'' diyorum iniyorlar. :))
İsimlerini çağırınca geliyorlar ve kaloriferin yanmasıyla peteklerin üzerinde uykuya dalıyorlar.
         İnsana terapi gibiler, beni dinlendiriyorlar. Onların oynamaları, kuma gidip tuvaletlerini yapmaları, temizlenmeleri beni şenlendiriyor.
        Karamel hala parmağımı emmeyi bırakmadı ve kusması azalsa da bir türlü tam iyileşemedi. Parazit düşürücü ialçlar verdiğim gün Kontes (sağlıklı kedicik) uzunca bir parazit düşürdü. Ben ve çocuklarda parazit ilacından kullandık, ne olur ne olmaz di mi? :))
         Bu kışı onlarla geçireceğim. Bırakmaya niyetim yok. Zaten kimse onlara benim kadar iyi bakamaz. 
         Şimdi uyumalıyım. Doğu karışık, memleket karışık. Yari özledim lakin taaaaaaa Ocak sonu gelecek.
Uyumak derken aklıma takılıp uykuya dalmamı engelleyen şeyleri nasılda yazıverdim.
Ama ben uyumalıyım..
Saat 7'de uyanıp oğluşu okula göndermeliyim. Ufaklığın 10'da folklör kursu var. O yok iken evi iyice toparlarım. 
Offf öğretmen çok ödev veriyor ya! insaf zaten akşam 18'de çıkıyorlar. İki saat dinlenmeden sonra saat 24'e kadar ödev yaptı kuzum.
Haydi Newbahar, uyu artıııkkk!

9 yorum:

 1. Özledim seni Newbahar.
  Haklısın, hele hafta içi misafir olayı, okullu çocuğu olan ailelere göre değil,umarım bugün yine de dinlenme fırsatı bulursun.
  selam ve sevgiler

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar Newbahar,

  Zamansız misafirlik bırakın sizi, çocuksuz ve kedisiz ev sahiplerini bile zor durumda bırakıyor. Sizin için gerçekten zor olmuş. Bir taraftan okula giden çocuklar, onların ev ödevleri,.. Dediğiniz gibi öğretmenler de bayılıyor ödev vermeye... Öğretmenler de planlanan müfredatı yetiştirmeye çalışıyorlar, herhalde onun için bu kadar çok ödev veriyorlar, ama akıllı ve planlı bir öğretmen bu işin içinden çok güzel bir şekilde çıkıyor, ne kendini, ne de öğrencilerini yoruyor.

  Evde kedi olması gerçekten çok güzel. Yıllar var ki, kedimiz olmadı hiç... Müstakil, bahçeli küçücük bir emekli evimiz olursa, belki o zaman kedi ve köpeği düşünebilirim. Büyük şehirde ve apartman hayatında benim içime sinmiyor.

  Küçüğünüz de halk oyunları ekibinde herhalde, ben de emekli olmazdan evvel Milli Eğitim teşkilatında görevliyken halk oyunları ekibi çalıştırmıştım, ama sadece müzik kısmını, diğer bölümlerini bir ilkokul müdürü öğretmen arkadaşımız çalıştırırdı.

  Çok zor şartlar altında görev yapan eşinizi, Yüce Allah korusun ve onu size ve çocuklarınıza bağışlasın, onun da yar ve yardımcısı olsun inşaAllah!

  Selam ve dualarımla birlikte güzeller Güzel'ine emanet olun.

  YanıtlaSil
 3. İyi bir uykuyu hak etmişsiniz:))

  YanıtlaSil
 4. Anne olmak veya kadın olmak = yorgunluk. Daha ötesi yok...

  YanıtlaSil
 5. Merhabalar,

  Cumhuriyet Bayramımızı kutlar; sağlık,huzur ve mutluluk içinde daha nice Cumhuriyet Bayramları kutlamanızı can-ı gönülden dilerim.

  "Değirmenden Mektup Var" isimli blog sayfamın http://yazblogcu.blogspot.com olan link adresi; http://degirmendenmektupvar.blogspot.com olarak değişmiştir.

  Selam ve dualarımla.
  Recep Altun

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar,

  Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Osun! Sağlık, huzur ve mutluluk içinde daha nice Cumhuriyet Bayramlarına kavuşmak dileğim ile birlikte selam ve saygılarımı sunarım.

  YanıtlaSil
 7. Merhabalar,

  Allah'ın rızasını kazanarak O'na yaklaşmanın bir yolu olan mübarek Kurban Bayramınızı kutlar, tüm sevdiklerinizle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir bayram geçirmenizi dilerim.

  Nefsini nirana, kalbini Rahman'a, oğlunu Kurban'a, malını ihvana bezletmekle ahdine vefakarlığını gösteren Hz. İbrahim (a.s.)'ın itaatinin ve oğlu Hz. İsmail'in de teslimiyetinin yolunda ilerleyen kullardan olmamız dileğiyle sağlıcakla kalın.

  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
 8. Kızların sende oluşuna sevindim.Onları vererinere götürüp kist aşısı yaptır.İki tane masraflı olabilir.Belediyeye ait veterinerler var.Onlar çok cüzi rakamda alıyorlar.Bazende almıyolar bile.O zaman sende kızlarda rahat eder.Bu aşıların özelliklede bakanlara daha çok faydası var.Aşıyı kediye yaptırıyorsun ama faydasını hem kedi hemde sen görüyorsun.
  Allah sana kolaylıklar versin.
  Mırk:)

  YanıtlaSil
 9. Bu anda gözlerimiz kapanıyor ve sonra da...Hatırlamıyorsunuz.Çünkü devrilip uyumuş olursunuz.Uyumak ne güzel şey...

  YanıtlaSil